fbpx

Info

 

Qstock festivaali järjestetään Kuusisaaren ja Raatin alueella Oulussa 30.-31. heinäkuuta 2021. Qstock on ollut loppuunmyyty jo seitsemänä kesänä peräkkäin, ja se on vakiinnuttanut paikkansa yhtenä Suomen suurimmista festivaaleista. Vuonna 2019 tapahtuma teki aluejärjestelyiden muutosten myötä kävijäennätyksen keräten 40 000 juhlijaa kahden päivän aikana.

🔹 🔹 🔹

Yhteystiedot

Kysyttävää? Info vastaa:

info @ qstock.fi

Lähetä meille postia:

Qstock Oy, Kansankatu 53 t3, 90100 Oulu

Laskut NÄIN:

Katso ohjeet tai lataa PDF tästä.

🔹 🔹 🔹

 

Festivaalin johto:

TOIMITUSJOHTAJA
Jouni Loponen – jouni.loponen @ qstock.fi

FESTIVAALIJOHTAJA
Mikko Forstén – forsten @ qstock.fi

 

Viestintä:

MARKKINOINTIKOORDINAATTORI
Binta Jabbi – binta.jabbi @ qstock.fi

VIESTINTÄKOORDINAATTORI
Anna Lakso – anna.lakso @ qstock.fi

MEDIAVASTAAVA
Anssi Juntto – anssi.juntto @ qstock.fi

 

Kumppanuudet:

KUMPPANUUSPÄÄLLIKKÖ 
Olli Muhonen – olli.muhonen @ qstock.fi

Yritysyhteistyö, markkinointi ja myyntipaikat

 

Alue:

RAVINTOLAPÄÄLLIKKÖ, ALUESUUNNITTELIJA
Pirjo Palonen – pirjo.palonen @ qstock.fi
Ruoka- ja anniskelupalvelut, ruokamyyntipaikat

ALUEKOORDINAATTORI
Johanna Snellman – johanna.snellman@qstock.fi

 

Ohjelmisto:

booking @ qstock.fi

Mikko Forstén – Ohjelmapäällikkö
Sandy Kantola – Promoottori

 

Artistituotanto:

TUOTANTOPÄÄLLIKKÖ – ARTISTIT
Sandy Kantola – sandy @ qstock.fi

TEKNINEN TUOTANTO
Vesa Sytelä – vesa @ sytela.fi

ARTISTIEN MERCHANDISE-MYYNTI
merchandise @ qstock.fi

 

Turvallisuus:

JÄRJESTYKSENVALVONTA, VIRANOMAISYHTEISTYÖ

Kimmo Koivisto – turvallisuus @ qstock.fi
Antti Vähäkangas – antti.vahakangas @ sesp.fi

ALUE- JA ARTISTITURVALLISUUS
Nikolas Pajunen – nikolas.pajunen @ qstock.fi

 

Media

Arvoisa media- ja musiikkialan väki,

Qstock 2021 akkreditointi alkaa keväällä.

Mikäli haluatte tehdä vuoden 2021 ennakkojutun tai teillä on lähettämättömiä kuvia ja festarijuttuja viime vuodelta, voitte lähettää sähköpostia mediavastaava Anssi Juntolle anssi.juntto @ qstock.fi.

Artistihaastattelut tulee sopia suoraan artistin edustajan kanssa.

 

Qstock 2021 logot & promokuvat

medialle ja yhteistyökumppaneille.

Lataa tästä festivaalin viralliset 2021 logot ja promokuvat.

Huomioithan, että Qstock-logot ovat tekijänoikeudellista materiaalia. Qstock-brändin tai visuaalisten elementtien, kuten logojen, käyttöön tarvitaan erillinen lupa. Tiedustelut: markkinointikoordinaattori Binta Jabbi: binta.jabbi (at) qstock.fi.

Please note that all Qstock content is protected by the Copyright Act. The Copyright Act also protects graphics and logos. You need separate permission to use the Qstock brand or any of its elements, such as logos. To obtain permission, please contact Marketing Coordinator Binta Jabbi: binta.jabbi (at) qstock.fi

Historia

Ensimmäistä Qstock-festivaalia vietettiin vuonna 2003. Pienimuotoiseksi kaavailtu tapahtuma keräsi yli 7 000 kävijää odotetun 3 000 sijaan. Seuraavassa kolmessa vuodessa festivaalista kasvoi n. 20 000 kävijää vuosittain keräävä tapahtuma.

Nyt Qstock on ollut loppuunmyyty jo seitsemänä kesänä peräkkäin, ja se on vakiinnuttanut paikkansa yhtenä Suomen suurimmista festivaaleista. Vuonna 2019 kävijäennätys rikkoontui, kun tapahtumaan saapui 40 000 juhlijaa kahden päivän aikana. Vuonna 2020 kirjoitettiin historiaa, kun Qstockia ei monien muiden festivaalien tavoin päästy järjestämään koronapandemian vuoksi.

Mitäs jos matkustelisit hieman menneisiin? Tästä linkistä löydät Qstockin kaikki esiintyjät ja julisteet vuosien varrelta. Qstock Gallerysta löydät myös vanhoja kuvia festivaaleilta.

Hyviä muisteloita!

© 2021 QSTOCK • ALL RIGHTS RESERVED • design: NTRNZ Media